Czekoladowy snickers

Blaty miodowe:

700 g mąki pszennej

300 g schłodzonego masła

250 g drobnego cukru

3 jajka

3 łyżki miodu

50 ml mleka

1 łyżka sody oczyszczonej

Pogrzej mleko i rozpuść w nim miód ciągle mieszając. Nie gotuj. Po rozpuszczeniu miodu odstaw całość do wystudzenia. Przesiej mąkę i dodaj pozostałe suche składniki, tj. sodę i cukier. Dodaj pokrojone w kostkę schłodzone masło i całość posiekaj na stolnicy do uzyskania kruszonki. Do wystudzonego mleka z miodem dodaj jajka i całość połącz z przygotowanym ciastem, zagnieć do uzyskania jednolitej konsystencji. Po wyrobieniu ciasto podziel na 4 części, każdą zawiń w folię spożywczą i włóż do lodówki na min. 2 godziny.

Po wyjęciu ciasta z lodówki rozwałkuj każdy kawałek na wielkość blachy do pieczenia (ok. 25 x 35 cm), blachę wyłóż papierem do pieczenia, ciasto równo ułóż i lekko dociśnij do blachy. Piecz w nagrzanym piekarniku w temp. 180 st. C około 15 minut do uzyskania ciemnego koloru. Upieczone blaty ostudź na kratce.

Krem:

500 ml śmietanki kremówki 36%

500 g serka mascarpone

1 czubata łyżka masy krówkowej Markomilk (w temperaturze pokojowej)

Przed rozpoczęciem przygotowywania kremu schłodzić w lodówce śmietanę, miskę do ubijania oraz końcówki miksera – najlepiej min. przez 12 godzin. Śmietanę ubijać mikserem, dodać stopniowo masę krówkową, następnie serek mascarpone i miksować na niskich obrotach aż do momentu uzyskania jednolitej gładkiej masy.

Dodatki:

500 – 600 g masy krówkowej Markomilk (masę wyjąć ok. 2 godzin wcześniej z puszki do miseczki i przetrzymać w temperaturze pokojowej)

2 mleczne czekolady

wiórki z gorzkiej czekolady

2 – 3 łyżki mleka zagęszczonego niesłodzonego

powidła śliwkowe

prażone orzechy arachidowe, pekan lub włoskie

Złożenie ciasta:

Na spód blachy ułożyć papier do pieczenia, a potem pierwszy blat (najlepiej najgrubszy), blat przesmarować połową masy krówkowej. Położyć drugi blat, posmarować powidłami śliwkowymi, następnie wyłożyć i rozprowadzić nieco mniej niż połowę kremu. Położyć kolejny blat, posmarować pozostałą częścią masy krówkowej, położyć ostatni blat, na który wyłożyć i rozprowadzić pozostałą część kremu. Ciasto włożyć na ok. 1 godzinę do lodówki.

Przygotować polewę czekoladową. W gorącej kąpieli wodnej rozpuścić czekoladę i dodać mleko zagęszczone. Wyjąć ciasto z lodówki, oblać czekoladą, posypać wiórkami z gorzkiej czekolady oraz orzechami. Włożyć ponownie do lodówki na co najmniej 12 godzin.